RALPH LAUREN

logo-Ralph-Lauren 

Značka Polo Ralph Lauren stejně jako její zakladatel jsou ztělesněním amerického snu. Dospívající chlapec ze střední vrstvy žijící v Bronxu dokázal to, o čem se mnoha jiným mohlo jen zdát – stvořit značku, kterou dnes zná celý svět.

Vlastním jménem Ralph Rueben Lifshitz se narodil v roce 1939 do židovské emigrantské rodiny. Patří do trojice amerických návhářů (on, Calvin Klein a Tommy Hilfiger), vyrůstajících v chudé newyorské čtvrti Bronx, kteří se mezi módní elitu dostali jen díky svému talentu a odhodlání.

#ShowMore#

 

Logo hráče póla jedoucího na koni se poprvé objevuje až v roce 1971 s první dámskou kolekcí. Pánské košile pro ženy jsou základní ideou, která vzbuzuje rozruch. O rok později se objevuje na trhu legendární polokošile z piké, která je dodnes nepostradatelnou součástí každého šatníku.

Čím více stoupala popularita značky, tím více se rozšiřoval nabízený sortiment. Na trh se probojovalo společenské oblečení a široká řada sportovní módy.

Modely se pyšní nadčasovou elegancí, stylem a zároveň nespoutaností. Jedinečné jsou také díky vhodnému výběru barev, materiálů i jejich sladění.

Lauren své kolekce osvěžuje symboly Divokého západu, Indiánů či dokonce velké hospodářské krize, kvůli jejich sentimentální hodnotě a vyjádření statečnosti, ušlechtilosti a houževnatosti. Využívá ale i obrazů Hollywoodu, britské aristokracie nebo východního pobřeží USA.
Inspirací hledá talentovaný návrhář, který, jak sám prohlásil, věří ve styl, nikoliv v módu, nachází u mladých lidí ze středních škol a univerzit.

Začátkem roku 1987 byl Ralphu Laurenovi diagnostikován mozkový nádor, kvůli němuž musel podstoupit operaci a následně i úspěšnou rekonvalescenci. Díky této životní fázi se rozhodl založit nadaci Polo Ralph Foundation, organizující kampaně jako například Pink Pony, které pomáhají v léčení rakoviny.

Jako jeden z prvních návrhářů inzeroval několikastránkové reklamy a rozšířil svou produkci sortimentu o domácí potřeby i nábytek.

Cesta značky Polo Ralph Lauren byla strastiplná, ale na jejím konci stojí jedna z nejpopulárnějších oděvních společností, která určuje módní směr, a to především v Anglii a Severní Americe, její renomé je však bezpochyby celosvětové.

Její zakladatel se stal všeobecně známou osobou, které dokonce Jamajka vydala pamětní známku s vlastním portrétem v roce 2004. Vidět jsme Ralpha Laurena mohli například v televizním seriálu Přátelé, kde se několikrát objevil, aby si zahrál sám sebe v posledních dvou sériích, kdy jedna z hlavních postav, Rachel, pracovala právě pro jeho módní společnost.

Žádné produkty značky RALPH LAUREN nebyly nalezeny...
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz